Prieš kelis metus buvau labai ‘užsikabinęs’ ant suši gaminimo namuose. Nesumeluosiu sakydamas, kad kurį laiką juos gamindavau kas porą savaičių. Tačiau, ko gero, viso to atsikandau, nes paskutiniu metu juos visai užmiršau. Visai neseniai, draugai išreiškė norą įvertinti mano sušius vėl, tačiau, būdamas tinginys, nusprendžiau, kad visi svečiai suši gaminsis patys, o jei tiksliau, gaminsis temaki suši.
Įdomu, jog temaki suši – dažniausiai sutinkamas suši japonų namuose, nes juos pagaminti nereikia jokių specialių įgūdžių. Paprastai ant stalo sudedami visi reikalingi ingredientai ir kiekvienas valgytojas susisuka savąjį kūgį pagal skonį. Dažniausiai gamindamas suši renkuosi krabų lazdeles, tačiau šį kartą pabandžiau naudoti surimi krevetes (taip, tai nėra tikros krevetės), tačiau jos priminė tiek krabų lazdeles, tiek pačias krevetes, o ir kaina tikrai nesikandžiojo, tad tikrai geras reikalas iš “VICI”. Temaki suši gaminau ir ragavau pirmą kartą ir, žinokite, gavosi tikrai labai gardžiai, o valgytojai liko patenkinti. Garantuoju, kad kartosiu!
Labai nesudėtingas suši, kurį rekomenduoju gaminti kartu su savo svečiais
- 6 vnt. “nori” jūržolių lapų
- 250 g trumpagrūdžių suši ryžių
- 300 ml vandens
- 30 ml ryžių acto
- 13 g cukraus
- 3 g druskos
- 1/2 prinokusio avokado
- 1/2 ilgavaisio agurko
- 320 g surimi krevečių
- 100 g kreminio sūrio
- keli laiškiniai česnakai
- 3 šaukštai skrudintų sezamo sėklų
- šiek tiek japoniškų wasabi krienų
- šiek tiek marinuoto imbiero (nebūtinai)
Puikių suši paslaptis – tinkamai paruošti ryžiai. Tad nieko nelaukdamas dalinuosi savo patarimais kaip tai padaryti.
Pirmiausia ryžius praskalaujame tekančiu vandeniu. Skalauti reikia bent 5-6 kartus, arba kol nuo ryžių bėgantis vanduo tampa skaidrus. Šis žingsnis yra labai svarbus, kadangi to nepadarius aplink ryžius esantis krakmolas juos sulipins ir jie šiek tiek primins košę.
Nuplautus ryžius suberiame į puodą ir užpilame 300ml vandens.
Uždengtą puodą kaitiname ant vidutinės kaitros lygiai 9 minutes. Po to nustatome pačią didžiausią kaitrą ir verdame dar 4 minutes (čia jau galime puodą atidengti). Visa virimo trukmė bus 13 minučių, o po to puodą uždengiame ir paliekame pastovėti ant kaitvietės dar 15 minučių. Po to ryžius suberiame į indą ir leidžiame pravėsti.
Atskirame inde sumaišome ryžių actą, druską ir cukrų. Gautą mišinį supilame į išvirusius ryžius ir gerai išmaišome. Tuomet indą su ryžiais uždengiame drėgnu rankšluosčiu, kad neišsausėtų.
Pasiruošiame visus likusius ingredientus: avokadą nulupame ir supjaustome griežinėliais, iš agurko išpjauname sėklas ir supjaustome plonomis juostelėmis, o surimi krevetes nusausiname. Taip pat perlenkiame jūržolių lapus ir atsargiai peiliu padaliname į dvi dalis.
Galiausiai pradedame vynioti sušius. Imame vieną jūržolių lapą, blizgia puse guldome ant stalo, ant grublėtos pusės dedame šiek tiek ryžių. Labai svarbu nepridėti jų daug. Orientuokitės, kad ryžiai turėtų uždengti vieną trečdalį ar pusę lapo. Kad ryžiai neliptų prie rankų – rankas pašlapiname.
Ant išdėliotų ryžių užtepame šiek tiek japoniškų wasabi krienų, pabarstome skrudintomis sezamo sėklomis. Tuomet įstrižai, ant ryžių, dedame kelias agurko ir juosteles, tepame šiek tiek kreminio sūrio, dedame kelis laiškinius česnakus ir galiausiai užklojame surimi krevete.
Tada imame už apatinio jūržolių lapo kampo (jei ryžiai sudėti kairėje lapo pusėje, tai už kairiojo apatinio kampo) ir pradedame vynioti suši į kūgį, kuris labai primena ledų porciją. Kuomet susukame, paimame kelis virtų ryžių grūdelius ir panaudojame juos priklijuoti ‘laisvėje likusį’ jūržolių lapo galiuką.
Valgome nieko nelaukdami, kol jūržolių lapas vis dar traškus.
omentaras
Geras 🙂