Sriuba, kurios, manau, tūlam lietuviui nereikia pristatyti. Kaip jau supratote iš pavadinimo, kalbu būtent apie charčio. Yra tekę girdėti gandų, kad norint ją paruošti skaniai, reikia įdėti daug pastangų. Tačiau pasakysiu jums, kad tai nesąmonė! Kodėl? Todėl, kad charčio gaminau pirmą kartą ir gavosi neįtikėtinai gerai. Ta prasme taip gerai, kad, ko gero, kaipmat patapo mano pačia mėgstamiausia sriuba.
Sudėtinga tikrai nebuvo, o tik reikėjo virti šiek tiek ilgiau. Žinoma, gali būti, kad tikri gruzinai mane išpeiks, kad nedėjau vieno ar kito ingrediento, tačiau man jie tiesiog pasirodė nereikalingi. Galima sakyti, kad šią sriubą gaminau tiesiog iš galvos ir gaminimo metu ją nuolat ragavau bei tobulinau, stengdamasis panaudoti kelis svarbesnius ir tipinius Gruzijos virtuvės ingredientus, apie kuriuos plačiau šnekėjau šiame interviu. Apibendrindamas noriu pasakyti, kad sriuba – 10 balų ir labai kviečiu išbandyti ją. Beje, šiame recepte naudojau gruzinišką, geltoną Tkemali padažą. Tai rūgščiai saldus slyvų padažas, kuris suteikia tikrą ‘cinkelį’ šiai sriubai. Jei ieškosite Tkemali padažo – galiu pasufleruoti, kad šią savaitę LIDL prekybos centruose Sakartvelo savaitė (jei kas nežinote – čia toks alternatyvus Gruzijos pavadinimas), kur jo tikrai rasite.
Tobulo skonio sriuba.
- 3 svogūnai (jų turi būti panašus kiekis, kaip ir mėsos)
- 400 g jautienos troškinimui
- 1 litras vandens
- 1 raudona paprika
- 2 šaukšteliai malto kumino
- 1 šaukštelis maltos kalendros
- 1 šaukštelis džiovintos saldžios paprikos
- 1 šaukštas ožragės
- 3 lauro lapai
- 3 skiltelės česnako
- 50 g graikinių riešutų
- 2 šaukštai pomidorų pastos
- 400 g konservuotų pomidorų
- 1 morka
- 70 g ryžių
- 3-4 čili pipirai
- 100 ml geltonojo Tkemali padažo (gruziniškas slyvų padažas)
- šiek tiek druskos ir pipirų
- šiek tiek šviežios kalendros ir krapų
Mėsą supjaustome kąsnio dydžio gabalėliais, pagardiname druska, pipirais ir keptuvėje, ant aukštos kaitros, apskrudiname, bet iki galo neiškepame. Kuomet mėsa paruduoja – išimame iš keptuvės.
Pasiruošiame daržoves: svogūną supjaustome kubeliais, morką juostelėmis, o česnaką susmulkiname.
Daržovių skustuku nulupame paprikos odelę (tokiu būdu ji labai lengvai suvirs ir pasklis po sriubą) ir supjaustome nedidelėmis juostelėmis.
Puodą įkaitiname iki vidutinės kaitros, dedame gabalėlį sviesto, suberiame svogūnus ir morkas. Kepame 5 minutes, arba kol svogūnai gerokai suminkštėja. Tuomet suberiame smulkintą česnaką ir pakepame dar kelias minutes.
Puodo viduryje padarome pakankamai vietos, sudedame pomidorų pastą ir ją paskrudiname kelias minutes, kol pasklinda pomidorų aromatas. Po to suberiame prieskonius: maltą kuminą ir kalendrą, paprikos miltelius, ožragę ir lauro lapus. Viską išmaišome ir pakepame dar kelias minutes, kad suintensyvėtų skoniai ir aromatai.
Graikinius riešutus kruopščiai susmulkiname ir kartu su konservuotais pomidorais, apkepta jautiena bei šviežia paprika suverčiame į tą patį puodą. Pilame vandens, įmetame nesmulkintus čili pipirus, viską užverdame ir sumažinę kaitrą paliekame kunkuliuoti bent 1 valandai.
Ryžius nuplauname po tekančiu vandeniu (taip mūsų sriuba nebus tokia krakmolinga ir sulipus) ir praėjus valandai nuo charčio virimo pradžios, suberiame juos į sriubą. Verdame 15 min. Tuomet įpilame 100 ml geltonojo Tkemali slyvų padažo ir paverdame dar kelias minutes.
Sriubą patiekiame pagardinę šviežia smulkinta kalendra, krapais ir valgome su gruzinišku lavašu.
#LidlPartnerystė
omentarai
Debilesnio recepto dar nemates.jautiena pirma isverdi poto kepi
Pabandykit receptą skaityti nuo pradžių. 🙂 Jautieną pirmiausia tik apkepame ir traukiame lauk. Verdame jau vėliau su daržovėmis.
Labai fajnas receptas – viskas yra aišku. Dėkinga Mariui, kad pasidalino. Gerbiamas Anonimai – jeigu turėtumėte daugiau patirties maito ruošoj – nekiltų klausimų kada ką virti, kepti ir t.t.:) Skanaus.
Halina – ne anonimas:)
Halina, ačiū, smagu girdėti! 🙂
Geriausias receptas iš visų charčio sriubų.
Visi prašo gaminti žiemos savaitgaliais.
Tik nereikia improvizcijų.
Turiu klausimą dėl ožragės. Naudojate sėklas ar ožragės lapus? Jei sėklas, maltas ar ne?
Sėklas, maltas. 🙂
Puikus receptas. Tai viena skaniausių sriubų, verdu keletą kartų į mėnesį, nes visos šeimos mėgstama ir soti.