Fasolia – įvairiose arabų ir Vidurio Rytų šalyse šiuo žodžiu vadinamos pupelės, tik kai kuriose jis reiškia žaliąsias šparagines, kitose – raudonąsias pupeles. Mūsų siūlomas fasolia troškinys su jautiena kilęs iš Palestinos. Svarbiausias troškinio akcentas – prieskoniai: kvapieji pipirai ir cinamonas. Būtent jie suteikia fasoliai tą pipiriškumą ir aromatingumą, visai nebūdingą lietuviškiems patiekalams, todėl, vos paragavus šio troškinio, vaizduotėje galime trumpam pasijausti esnatys Vidurio Rytuose.
Jums reikės (4-ioms porcijoms)
- šlakelio aliejaus kepimui;
- 500g. jautienos;
- 1 svogūno;
- 2 valg. š. pomidorų pastos;
- 690g. pomidorų tyrės (pasatos);
- 200ml. sultinio;
- 2 arb. š. kvapiųjų pipirų;
- 1 arb. š cinamono;
- 600g. žaliųjų šparaginių pupelių;
- druskos pipirų pagal skonį;
- basmati ryžių garnyrui.
Gaminimo eiga
Pirmiausia susipjaustome jautieną nedideliais gabalėliais, ant jos beriame vieną arbatinį šaukštelį kvapiųjų pipirų, druskos ir juodųjų pipirų, gerai įtriname prieskonius ir paliekame pasimarinuoti kelioms minutėms. Į puodą, kuriame viską troškinsime, pilame šlakelį aliejaus. Šiam įkaitus, sudedame jautieną ir ją porą minučių paskrudiname, apkepame, tuomet, išėmę iš puodo, perdedame atskirai į kitą indą.
Į troškinimo puodą vėl pilame truputį aliejaus, jam įkaitus, dedame pjaustytą svogūną. Kepame, kol truputį apskrunda, tada dedame pomidorų pastą ir gerai ją išmaišome kartu su svogūnu. Pakepame apie minutę, tada į puodą sugrąžiname jautienos gabalėlius, pilame pomidorų tyrę ir sultinį, beriame prieskonius: vieną arbatinį šaukštelį kvapiųjų pipirų, arbatinį šaukštelį cinamono ir druskos. Sumažiname ugnį iki vidutinės ir paliekame virti 1h 10 min., karts nuo karto pamaišydami. Praėjus nurodytam laikui, paragaujame, įberiame druskos ir juodųjų pipirų, jei reikia, ir sudedame šparagines pupeles – dar viską paverdame 20 minučių. Per šį laiką galime atskirai išsivirti ryžius, su kuriais patieksime fasolia. Jei turite ir mėgstate kalendrą, galite ja viską pagardinti.
Skanaus!