Gruziniški baklažanų suktinukai su graikinių riešutų kremu. Šis Sakartvelo virtuvės patiekalas mane labai nustebino. Prisipažinsiu – nesu didelis baklažanų mėgėjas, tačiau šiame patiekale baklažanas atsiskleidžia visame gražume. Net sakyčiau, kad čia jis tampa visiškai nauja ir man neragauta daržove. Patiekalas turi vos kelis ingredientus ir yra nesunkiai paruošiamas, tačiau jame labai svarbūs yra tikri gruziniški prieskoniai.
Į patiekalą dėjau svanų druskos ir khmeli suneli prieskonių mišinio, kurie suteikė nuostabius ir neįprastus skonius. Prieskonius radau šios savaitės LIDL teminių prekių asortimente. Nusipirkau jų iškart šiek tiek daugiau, nes, manau, kad tikrai atrasiu kur panaudoti. Beje, trumpai apie šiuos prieskonius:
Svanų druska
Tai labai įvairiapusiškas prieskonių mišinys. Didžiąją dalį jame sudaro druska, kuri yra pagardinta ožrage, kalendra, krapais, česnakais, pankoliais, kmynais, ciberžole, liepžiedžiais, medetkomis. Prieskoniai puikiai subalansuoti ir suteikia patiekalams Sakartvelo virtuvei būdingus skonius. Puikiai tinka naudoti gaminant žuvies, mėsos ar bulvių patiekalus, gardinant padažus, vytinant ar rūkant mėsą bei žuvį. Be to, svanų druską galima naudoti ir kaip stalo druską.
Khmeli suneli
Dar vienas tradicinis prieskonių mišinys, kuris, tarsi, apjungia Vidurio Rytų virtuvėms būdingus prieskonius ir Viduržemio jūros regione paplitusias provanso žoleles. Khmeli suneli nuostabiai kvapnus mišinys, turintis daug prieskoninių žolelių (mėta, mairūnas, petražolė, bazilikas, krapai) bei šiek tiek kitų ingredientų, kurie pasižymi kartesniais ir gerokai gilesniais skoniais (lauro lapas, ožragė, šafranas). Labai rekomenduoju naudoti gaminant tradicinę charčio sriubą, ėrieną, vištieną, žuvį. Taip pat labai tinka su pupomis, keptomis daržovėmis.
Mėlynoji ožragė
Tradiciškai šio prieskonio yra tiek svanų druskoje, tiek khmeli suneli mišinyje. Mėlynoji ožragė savo žemiškumu panaši į tradicinę ožragę, tik yra ne tokia karti, o žymiai švelnesnė ir šiek tiek saldesnė. Savo kvapu šiek tiek primena rudeninius lapus ir klevų sirupą. Patiekaluose ji pagilina ir paryškina skonius, dėl to labai tinka įvairiuose daržovių ir mėsos troškiniuose. Be to, verdant ilgiau jos skonis dar labiau sustiprėja.
Nuostabiai skanus gruziniškas užkandis.
- 3 baklažanai
- 150 g graikinių riešutų
- šiek tiek šviežios kalendros
- 1 skiltelė česnako
- 1,5 šaukštelio svanų druskos
- 1 šaukštelio khmeli suneli prieskonių mišinio
- 2 šaukštų balto vyno acto
- šiek tiek druskos ir pipirų
- 100-150 ml karšto vandens
- šiek tiek granato sėklų
Baklažanus supjaustome išilgai 5-8mm storio juostelėmis. Pabarstome druska ir dubenyje palaikome 30 min, kad išsiskirtų sultys.
Tada juos nukošiame ir nusausiname popieriniu rankšluosčiu.
Baklažanų juosteles pagardiname juodais maltais pipirais, apšlakstome alyvuogių aliejumi ir kepame 180 laipsnių orkaitėje 30 min (po 15 min apverčiame).
Akmeninėje grūstuvėje ar blenderyje sutriname riešutus su česnako skiltele, prieskoniais, vyno actu. Į gautą masę palengva pilame karštą vandenį ir maišome, kol gaunasi tiršta, bet lipni konsistencija.
Suberiame smulkintą kalendrą ir viską labai gerai išmaišome.
1-2 šaukštelius gautos pastos tepame ant baklažano juostelių ir jas susukame.
Patiekiame apibarstę šviežia kalendra ir granato sėklomis.
Rekomenduoju valgyti su žaliąja adžika ir kokia nors duonele.
#reklama #lidlpartnerystė